Unaktit

20. října 2014 v 16:05 | Contessa |  Kameny
Barva: zelená, hnědá/růžová
znamení: váhy, býk
čakra: kořenová, srdeční


Unakit je kamenem velmi zvláštní barevné kombinace. Zelený živec se v něm spojuje s růžovým epidotom, čímž vznikají na kameni různé mapy zeleno-růžových skvrn.

Název dostal tento kámen podle amerického pohoří Unakit, kde byl poprvé objeven. Vedle mnoha pozitivních účincích tohoto kamene na ducha a tělo se věří, že pomáhá zdraví rostlin v příslušníků držitele zahradě. Legenda také říká, že člověk nosící unakit, najde v budoucnu to, co v minulosti neprávem ztratil.

Využití v magii:


Unaktit je kamenem vizí a extází. Uvádí do rovnováhy city s duchovnem. Pokud se položí na třetí oko, otevírá je, umožňuje vyvolávání vizí a rozvíjí duševní zrak. V případě potřeby zajišťuje rovněž uzemnění. Lze jej použít po meditaci nebo mentální aktivitě. Unakit rovněž poslouží jako krystal pro věštění z koule. Dokáže upozornit, kde je zapotřebí zvolit kompromis či začlenění do celku. Nejlepší způsob, jak jej použít, představuje spojení s dalšími deseti nebo dvanácti vhodnými kameny. Ohlazené kameny by se nejprve měly společně vložit do jednoho váčku a pak z nich buď vybrat jeden, který bude odpovídat na otázky, anebo vysypat na věštecký kotouč všechny.

Jestliže se unakit umístí volně do prostoru (ať už jeden větší kámen, nebo několik ohlazených kamínků v misce), vnese do okolního protředí konejšivou, citlivou energii. Pokud jej položíme na televizor nebo vedle něj, dokáže rušit důsledky elektromagnetického znečištění vycházejícího z přístroje.

Unakit umožňuje znovuzrození a přináší jasný vhled do minulosti, objasňující příčiny zablokování. Současně jemně odstraňuje překážky bránící duchovnímu a duševnímu růstu. Pomáhá při léčení minulých životů, neboť se dokáže vydat proti proudu času až ke zdroji problému a napravit jej. Unakit lze k dosažení tohoto účelu položit na třetí oko nebo ho na něm přidržet. Ať už se příčiny nerovnováhy nacházejí v blízké či vzdálené minulosti (anebo leží na kterékoliv rovině), unakit je dokáže vytáhnout na hladinu, a tím umožnit jejich proměnu.

Unakit se považuje za kámen osobního růstu. V tomto směru pomáhá člověku identifikovat v životě elementy, které mu brání v rozvoji a dodává mu sílu je ze života odstranit. Rovněž pomáhá odstranit ze života věci a lidi, kteří odebírají člověka o energii.

Usnadňuje přechod potiskovaných emocí do vědomí. Velmi náhle může uvolnit masivní výlev pocitů strachu, zlosti nebo bolesti, které člověk dlouho potlačuje a nedokáže se jich zbavit. Takto dovoluje své emoce pochopit a následně se jim postavit a vyrovnat se s nimi.

Unakit také odstraňuje všechny druhy emocionálních bloků. Toto vše dává předpoklad ke zdravému pokroku. Kromě toho harmonizuje ducha, tělo a emoce. Spojuje je v jeden fungující celek a tím umožňuje snadnější a účinně dosáhnout cíle, který si člověk stanovil.

Posiluje také sebejistotu a sebedůvěru. Pomáhá uchopit život do vlastních rukou a dostat tak pod kontrolu vše, co se kolem nás neustále děje. Dodává sílu na vlastní a racionální rozhodnutí.

Unakit se stejně vyznačuje silnou, ale poměrně jemnou pozitivní energií. V místnostech, ve kterých se nachází, navozuje pocity klidu a míru. Tuto vlastnost kamene ocení zejména všichni ti, kteří se dlouhodobě pohybují v prostředí, které je plné stresu.

Účinky na tělo


Unakit je kamenem, který je obzvláště vhodný pro těhotné ženy. Chrání matku i plod a pomáhá udržet jejich zdraví během celého těhotenství a porodu. Harmonizuje ženský pohlavní systém a do určité míry i mužský. Pomáhá člověku přibrat na váze na místech těla, které si sám vybere.

Stejně je velmi účinným pomocníkem při zotavování se z náročných operací nebo nemocí. Zlepšuje funkci jater a tím detoxikuje organismus. Zlepšuje také kvalitu kůže a podporuje zdravý růst nehtů a vlasů.

Své uplatnění má také při léčbě onemocnění srdce a cév.

Čištění a nabíjení


Péče o unakit není vůbec komplikovaná. Člověk by na ni neměl zapomínat, protože pouze správně očištěný a nabitý kámen si zachovává všechny své léčivé účinky na ducha i tělo.

Unakit se při čištění umístí pod proud tekoucí vody, která by měla být vlažná. Po několika minutách se vybere a osuší. Nabíjí se na slunečním světle alespoň několik hodin.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama