Pelyněk kozalec (estragon)

23. října 2014 v 0:41 | Contessa |  Bylinky
element: oheň
zvěrokruh: štír
planeta: Mars/Pluto
božstvo: Artemis
svátek: Samhain
magie: smrt, uhranutí, kletby, ochrana, záhrobí, bohatsví, láska

Silná bylina, která může pomoci, ale i uškodit. Práce s ní vyžaduje odvahu. Používá se především ke komunikaci se záhrobím. Tato bylina dokáže smrt odvrátit stejně dobře jako přivolat. Proto je spjata s kelstkým svátkem Samhaim, kdy je svět mrtvých našem světu nejblíže. Staří Keltové tedy vykuřovali pelyňkem o tento svátek. Spalování pelyňku, zejména v době Samhainu prý donutí duše zemřelých, aby se zjevily a promluvily. Jedná se tedy o necromantické kuřidlo.
Pelyněk má i ochrané vlastnosti. Ratolest pelyňku, kterou se člověk opásá a spálí jí o svatojánské noci ve svatojánském ohni má zaručit ochranu.
Pelyněk je dobré před použitím "zaříkat" slovy: "Vzpomen si pelyňku, co jsi slíbil,
cos přísahal při slavnostním slibu.
Jsi první mezi všemi, ó nejstarší ze všech bylin.
Máš moc proti třem i proti třiceti.
Máš moc proti jedu uštknutí.
Máš moc nad zlem, které se šíří krajinou."


Tato bylina má kupodivu své využití i v milostné magii. Pokud chcete spatřit tvář budoucího partnera, musíte na sv. Lukáše (18. října) usušit snítku pelyňku, majoránky, měsíčku a tymiánu nad ohněm. Následně všecny čtyři byliny povařit s medem a octem. Nakonec třikrát proslovit: "Ó svatý Lukáši, buď ke mě laskavý, ať ve snu se má láska skutečně odhalí!" Ve snu byste pak měli uvidět tvář své budoucí lásky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama